DuPont - історія компанії

DuPont - історія компанії
29-02-2024 11:02:38

DuPont Company, американська корпорація, що займається переважно біотехнологіями та виробництвом хімікатів і фармацевтичних препаратів. Компанію було засновано Елеутером Ірене дю Поном (1771-1834) у Делавері 1802 року для виробництва чорного пороху, а потім і інших вибухових речовин, які залишалися основною продукцією компанії до XX століття, коли вона почала виготовляти й багато інших хімічних речовин. А аграрній сфері компанія відома завдяки такому препарату як інсектицид Кораген. Сьогодні DuPont виробляє широкий спектр промислових хімікатів, синтетичні волокна, паливно-мастильні матеріали на основі нафти, фармацевтичні препарати, будівельні матеріали, стерильні та спеціальні пакувальні матеріали, інгредієнти для косметики та сільськогосподарські хімікати. Компанія має заводи, дочірні компанії та афілійовані особи по всьому світу. Штаб-квартира компанії розташована в місті Вілмінгтон , штат Делі.
 

Будучи молодим французьким емігрантом, дю Пон виявив, що гарною перспективою для бізнесу в Америці є помел гарматного пороху. Повернувшись до Парижа, він знайшов інвесторів, і 21 квітня 1801 року було підписано статут товариства "Е.І. дю Пон де Немур і компанія". 19 липня 1802 року він оселився вздовж струмка Брандивайн (Brandywine Creek) недалеко від Вілмінгтона, штат Делі, і найняв робітників для будівництва своїх порохових млинів. Перший чорний порох випустили на ринок через два роки. Продажі зростали щорічно, особливо під час війни 1812 року, і до моменту його смерті його фабрики стали великим американським підприємством.

Дедалі більшого значення набували вибухові порошки для промисловості, шахт і кар'єрів, і 1857 року компанія випустила "содовий порох", який став першою промисловою вибуховою речовиною. У 1880 році DuPont розпочав виробництво нітрогліцерину і динаміту.

Компанія вперше була зареєстрована 1899 року, після майже столітнього існування як товариство. У 1907 році вона стала об'єктом антимонопольного позову США через свою майже монопольну позицію в американській промисловості вибухових речовин, а в 1912 році DuPont була змушена віддати більшу частину свого порохового бізнесу. У 1917 році компанія почала купувати частку в General Motors Corporation і до кінця 1925 року володіла 25 відсотками акцій. У 1962 році, після 13 років антимонопольних розглядів, DuPont було наказано позбутися акцій GM.


 

У 1904 році як побічний продукт виробництва вибухових речовин компанія DuPont почала випускати спеціальну нітроцелюлозу для лаків, оздоблення шкіри тощо. У 1915 році компанія розширила виробництво нітроцелюлозних пластиків, а купівля Дюпоном низки фірм у 1917 році додала такі напрямки, як барвники, фарби, кислоти і важкі хімікати. Історія створення синтетичних полімерів зробила DuPont світовим лідером у розробці комерційних полімерів. DuPont презентувала неопрен, синтетичний каучук, у 1931 році та нейлон у 1938 році. Серед найвідоміших синтетичних матеріалів, розроблених компанією DuPont, - люцит, тефлон, лайкра, орлон, майлар, кевлар, тайвек і дакронполіестер.

У міру того як змінювалися лінійки продукції компанії, змінювалося і її корпоративне управління. З 1802 до 1940 року всі керівники компанії були членами сім'ї дю Пон, і всі, крім одного (зятя, який головував у 1834-37 роках), мали прізвище дю Пон. Цей контроль було посилено 1915 року створенням компанії Christiana Securities Company, основними акціонерами якої були дю Пони і яка фактично контролювала (28 відсотків) акції компанії E. I. du Pont de Nemours & Company (нещодавно зареєстрованої того ж року). Однак до 1970-х років, відповідно до податкового законодавства, дю Пони визнали таку структуру невигідною і 1977 року домоглися (після довгих судових розглядів) приєднання Christiana до DuPont Company. Керівництво компанією переходило до осіб, не пов'язаних із дю Понами, і структура компанії змінювалася: після 1940 року тільки один керівник був дю Поном (1962-67), і компанія зазнала великої реорганізації відділів у 1967 і 1973-76 роках, переважно для оптимізації операцій в умовах посилення іноземної конкуренції.

 

У 1980-х роках компанія DuPont придбала Conoco, Inc. (Continental Oil Company; виокремлена 1998 року), що стало найбільшим злиттям в історії корпорацій. У спробі подальшої диверсифікації DuPont було проведено додаткові злиття. У 1986 році компанія представила стійкі до плям килими Stainmaster, які незабаром стали найбільш продаваним брендом килимів у США. DuPont вийшла на світовий ринок насіння 1999 року, придбавши компанію Pioneer Hi-Bred International, першого комерційного виробника гібридного насіння кукурудзи. Згодом DuPont стала одним із найбільших у світі виробників гібридного та генно-інженерного насіння рослин.

У 2004 році Агентство з охорони довкілля США (EPA) оштрафувало компанію на 16,5 мільйонів доларів за порушення Закону про контроль за токсичними речовинами (TSCA), приховавши інформацію про викид у питну воду в Західній Вірджинії перфтороктанової кислоти (PFOA; також відома як C8), яка, як відомо, спричиняє проблеми з розвитком у лабораторних тварин. У зв'язку з цим інцидентом компанія зіткнулася з судовим розглядом і розслідуванням з боку Комісії з цінних паперів і бірж (SEC). У 2006 році DuPont і сім інших компаній домовилися з Управлінням з охорони навколишнього середовища про скорочення виробництва PFOA на 95 % до 2010 року і про повне припинення виробництва до 2015 року.

У 2015 році компанія об'єдналася з колишнім конкурентом Dow Chemical, утворивши компанію DowDuPont.

Получи работу уже через неделю!

Оставьте заявку и мы свяжемся с вами в течении 15 минут

Отзывы клиентов

Отзыв Дениса о работе в Чехии

Отзыв Марины о работе в Польше

Отзыв Дениса с Нидерландов

Блогер о сотрудничестве с BVS Rabota

Отзыв Николая

Возврат средств Богдау

Отзыв Сергея о работе в Израиле

Отзыв Снежаны

Отзыв Владимира

Отзыв Снежаны

На своем примере заключили договор с компанией, № 35/18, в договоре указаны все риски, всё предусмотрено и ясно. Можешь подписывать можешь нет. Да, могут быть задержки, форс мажоры, это же черт возьми работа в других странах. Ключевое слово "Работа", не отдых, не товар а работа. Она по природе не может нравится всем. Мы довольны сотрудничеством.

17.09.2021

Був працевлаштований в Ізраілю. Були складності з проходженням границі але все пройшло добре. Працював спочатку в ресторані, потім в готелі. Чистими на руки отримував 2000 дол. в міс.

17.09.2021

Уехал с помощью фирмы BVS на работу в Чехию. Работаю, зп в районе -1000$, претензий нет. Проживание бесплатно. Еще раньше летел в Израиль, но не пропустили на границе.

17.09.2021

Робота попалась неважка і багатооплачена... Працював спочатку на мясному комбінаті, потім на металургійному заводі де зароблям 1600 дол. в місяць Дуже задоволений... Зараз буду їхати ще раз. Дякую!!!

17.09.2021

Відкривав візу для поїздки в Іспанію все супер! Візу відкрили за 3 тижні. Питань не задавали. Компанія підтримувала Велике дякую вашій компанії.

17.09.2021

Открывал рабочую визу в Польшу, делал это первый раз, сразу же открыли на год. Еще и цена смешная у них. Спасибо вашей компании. Всем рекомендую порядочные ребята.

17.09.2021

Всем привет. Ехал через bvs-rabota в Египет - аниматором. Все что обещали выполнили. Немного хуже условия проживание чем обещали, но за то питание на высоте. Поработали и отдохнули. Спасибо ребята

17.09.2021

Хочу поблагодарить вас за помощь в открытии визы, хотя первый раз получила отказ, но потом с новыми документами получила визу. Надеюсь на дальнейшее сотрудничество с вами. Спасибо.

17.09.2021

Работа на дорогах очень понравилась. Платили достаточно и вовремя. На руки получалось больше 1300 евро. Работал под Ополе Ехал дважды туда. Советую Спасибо за то что вы есть!!!

17.09.2021

Працювала покоївкою в Польші. Дуже сподобалось, правда трохи маловато платили:) Але поїхала туди другий раз і платили вже достатньо. Дякую.

17.09.2021